Kurz kreslení – individuální

Kurzy jsou určené pro dospělé, kteří si chtějí osvojit základy kresby nebo rozvinout či objevit svůj talent.

Základem mých kurzů je osvojení si kresby tužkou. Tedy zachycení tvarů, stínů, plasticity a proporcí objektů. Pak je možné domluvit se na dalším individuálním směru či technice.

Není důležité být mistrem ve svém oboru, důležité je mít z celého procesu radost. Setkávám se s lidmi, kteří mi řeknou, že neumí kreslit, nebo že naposledy kreslili na základní škole. Mám takový dojem, že všichni dospěli k závěru, že pokud nedokáží kreslit na úrovni slavných umělců, tak to nemá cenu ani zkoušet.

Individuální kurz kreslení:

  • je zacílen přímo na Váš talent a Vaše schopnosti. Kurz je většinou pouze pro jednoho člověka či malou skupinu. Ale z dlouhodobějšího hlediska dávám přednost jednotlivcům, protože pak se mohu naplno věnovat pouze Vašim potřebám a nemáte tendenci srovnávat se s ostatními a vzdát to po prvním nákresu.

Víte kolik hodin někdy trvá nakreslit propracovaný obrázek? Ale pokud Vás něco baví, čas přestane existovat.

Doporučené výtvarné potřeby na kurz:

  • měkká tužka (př. 8B), plastická guma (většinou je modrá), případně tvrdé desky s klipem (ano, ke kreslení nutně nepotřebujete stůl)

Místo kurzu:

  • individuální a na domluvě, ráda kreslím pod širým nebem, ale to jen v teplých měsících. Každopádně moje primární zacílení je Mladkov, Letohrad, Žamberk a jejich okolí.

Standardní lekce trvá 60-90 minut a cena se orientuje podle více faktorů (materiál, cesta), ale orientačně 300 – 550,- za lekci.